
BB-tähti Ella Toivainen putosi Selviytyjät-sarjasta – kärsi kuvauksissa kivuliaista vammoista!
Big Brother -kilpailusta pinnalle ponnahtanut Ella Toivainen putosi ensimmäisenä Nelosella alkaneesta Selviytyjät Suomi -sarjasta. Lähetyksessä selvisi, että hänen matkansa jatkuu hylättyjen saarelle, eli hänen on mahdollista päästä vielä mukaan kilpailuun.
Tällä kaudella kisan voitosta taistelevat pudonneen Ellan lisäksi muotialan yrittäjä Susanna Penttilä, radiojuontaja Ville ”Viki” Eerikkilä, muusikko Paul Elias Uotila, Miss Suomi 2014 Bea Toivonen, tv- ja radiojuontaja Lauri Salovaara, fitnessin maailmanmestari 2019Eveliina Tistelgren, Suurin pudottaja Suomen -voittaja 2020 ja drag-artisti Aarni Mikkola, esiintyjä ja media-alan yrittäjä Sanna Pikkarainen, näyttelijä ja muusikko Jon-Jon Geitel, tangokuningatar Eija Kantola, reality-tähti Daniel Lehtonen, laulaja ja somevaikuttaja Tuuli Oikarinen, ex-lumilautailija Heikki Sorsa, juontaja ja Miss Suomi 2016 Shirly Karvinen sekä ammattiscoottaaja Helmeri Pirinen.
Ella paljasti Metropolille hiljattain, että kuvauksissa raskainta oli ilmapiiri.
– Kyseessä on kilpailu, joten ihmiset juonittelevat ja laskelmoivat. Se oli raskainta. Koko ajan piti miettiä, että keneen voi luottaa ja keneen taas ei, Ella kertoi.
Kuvausten aikana Ellalle tuli jalkoihin kivuliaita haavoja.
– Olin ostanut reissua varten paksupohjaiset sandaalit, joita en ollut ehtinyt ajamaan sisään. Kuvauksia varten saimme myös lenkkarit, jotka olivat täysin uudet. Molemmat hiersivät todella pahasti jalkojani. Jalkani olivat sen seurauksena täynnä mätäneviä haavoja ja rakkoja. Se vaikeutti kilpailemista ja muutenkin olemista, sillä haavat eivät ehtineet paranemaan missään vaiheessa, sillä jalat olivat koko ajan märät tai hiekassa.
Lue myös:
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Huh! Kerttu Rissanen hurmaa tyylillään!
- Huh! Näin pahalta näyttää Iida Vainion ulosottorekisteri
- Meghan Marklen toiminnan pimeä puoli paljastui – riistopalkat nousseet päivänvaloon
- Akin ja Ritan parisuhde koki muutoksen – intiimi tunnustus
- Iidalta ja Archielta jymyuutinen!
- Kasinorakastajan blogi: Mental tulee ja et ole valmis siihen
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Danny ja Helmi paljastavat suhdestatuksensa: ”Sielunkumppaneita”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!