
Upea bikinikaunotar! Lotta Hintsa poseeraa ensimmäisenä suomalaisena maailmankuulun sporttilehden uimapukunumerossa!
Vuorikiipeilijä ja Miss Suomi 2013 Lotta Hintsa poseeraa maailmankuulun Sport Illustrated -lehden uimapukunumerossa. Maaliskuussa Lotta kirjoitti osallistuvansa Sport Illustrated -lehden Swim Search -finaaliin, jonka kuvaukset järjestettiin Domikaanisessa tasavallassa. Maanantaina (16.5) Hintsa vahvisti omalla Instagram-tilillään olevansa ensimmäinen suomalainen lehden uimapukunumerossa!
– OMG! Kannet on nyt julkaistu! Olen häkeltynyt siitä, että saan olla osa lehteä, missä on kannessa nämä voimanaiset! Hintsa kirjoittaa
Lehden kansimalleina nähdään realitytähti Kim Kardashian, laulaja Ciara, 74-vuotias malli Maye Musk ja artisti Yumi Nu.
– Tänään on se päivä! Tiesittekö, että olen ensimmäinen suomalainen Sport Illustrated -lehden uimapukunumerossa? Lotta kysyy seuraajiltaan Instagramin tarinoissa.
Hintsa on julkaissut useamman kuvan ja videon upeasta saavutuksestaan sometililleen.
– Ihan vain tiedoksi kaikille, seuraavina päivinä saattaa tulla vain uimapukujulkaisuja. Nyt jaan edellisiä päivityksiäni vain pelkästä innostuksesta, Lotta hehkuttaa tarinoissaan.
Sport Illustrated -lehti kuvailee Hintsaa seuraavasti:
– Lotta Hintsa on suomalainen malli, ammattilaisvuorikiipeilijä ja kestävyysurheilija. Vuonna 2013 hänet kruunattiin Miss Suomeksi. Fyysiset lajit, jotka kokeilevat hänen rajojaan (piirre, joka periytyy isältä), ovat olleet lähellä hänen sydäntään.
Kuvissa Lotta poseeraa bikineissä upealla rantahietikolla.
Lue myös:
Huh! Lotta Hintsa julkaisi bikinikuvia jäätävästä uintireissustaan: ”Paras tapa palautua”
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Huh! Kerttu Rissanen hurmaa tyylillään!
- Huh! Näin pahalta näyttää Iida Vainion ulosottorekisteri
- Meghan Marklen toiminnan pimeä puoli paljastui – riistopalkat nousseet päivänvaloon
- Akin ja Ritan parisuhde koki muutoksen – intiimi tunnustus
- Iidalta ja Archielta jymyuutinen!
- Kasinorakastajan blogi: Mental tulee ja et ole valmis siihen
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Danny ja Helmi paljastavat suhdestatuksensa: ”Sielunkumppaneita”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!