
Anni ja Ilkka Ihamäki julkaisivat ensimmäisen yhteiskuvan häidensä jälkeen – kuvateksti hämmentää: ”En ollut ihan varma”
Kuuluisa suomalainen radiojuontaja Anni Ihamäki (ent. Hautala) ja artistinimellä Hovimuusikko Ilkka tunnetuksi tullut Ilkka Ihamäki menivät elokuussa naimisiin. Kumpikin pariskunnan osapuoli julkaisi tärkeästä päivästään kuvia omille Instagram-tileilleen.
Häiden jälkeen Ihamäkien somesisältö on keskittynyt muihin asioihin kuin parisuhteeseen tai avioliittoon. Heidän Instagram-sivunsa ovat täyttyneet muun muassa työhön ja vapaa-aikaan liittyvistä postauksista.
Tämän viikon maanantaina vasta-avioitunut pari kuitenkin intoutui iloitsemaan naimisiinmenostaan avoimesti somessa. Anni julkaisi Instagram-tililleen suloisen selfie-kuvan, jossa hän ja Ilkka nauttivat luonnon rauhasta mökillä.
– Mökkimaanantai. Ja hei täshän ollaan jo kolmatta viikkoa naimisissakin oikein! Anni hehkuttaa julkaisunsa ohessa.
Päivityksen kuvateksti loppuu hämmentävällä tavalla. Ilmeisesti äitiyslomalla oleva Anni ei ole viime aikoina laskenut päiviä kovin tarkasti, sillä hän koki epävarmuutta siitä, mikä viikonpäivä oli kyseessä.
– Vai onks tänään ees maanantai? Anni kysyy kirjoituksessaan.
– On. Tarkistin kalenterista kun en ollu ihan varma. Perus, hän lisää.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Viikonloppuna Anni juhli perheineen vuonna 2009 syntyneen esikoispoikansa syntymäpäiviä. Anni raportoi asiasta Instagramiin ja paljasti, että oli hieman innostunut tarjottavien kanssa.
– Tänään juhlittiin vanhimman lapsoseni synttäreitä ja totuttuun tapaan lähti piiiikkusen lapasesta tarjoilut! Oli juusto-leikkele-lautaa, oli bagel boardia, juustopiirakkaa, lohijuustokakkua, muffinsseja ja you name it, Anni luetteli julkaisussaan.
Näet kuvia syntymäpäivien tarjoiluista alta tai täällä.
Lue myös:
Anni Hautala ja Ilkka Ihamäki menivät naimisiin – ”Tän onnellisempaa päivää en muista kokeneeni”
Tässä ovat uudet Big Brother Suomen -juontajat: suosikkiohjelmassa merkittävä uudistus!
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Huh! Kerttu Rissanen hurmaa tyylillään!
- Huh! Näin pahalta näyttää Iida Vainion ulosottorekisteri
- Meghan Marklen toiminnan pimeä puoli paljastui – riistopalkat nousseet päivänvaloon
- Akin ja Ritan parisuhde koki muutoksen – intiimi tunnustus
- Iidalta ja Archielta jymyuutinen!
- Kasinorakastajan blogi: Mental tulee ja et ole valmis siihen
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Danny ja Helmi paljastavat suhdestatuksensa: ”Sielunkumppaneita”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!
- Huh! Näin pahalta näyttää Iida Vainion ulosottorekisteri
- Akin ja Ritan parisuhde koki muutoksen – intiimi tunnustus
- Meghan Marklen toiminnan pimeä puoli paljastui – riistopalkat nousseet päivänvaloon
- Iidalta ja Archielta jymyuutinen!
- Huh! Kerttu Rissanen hurmaa tyylillään!
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen