
Kriitikoiden parjaama Sonic the Movie saa jatko-osan
Paramount Pictures ja Sega Sammy vahvistivat torstaina, että Sonic the Movie -elokuva saa jatko-osan.
Vauhdikas koko perheen elokuva perustuu Segan suosittuun videopeliin ja kertoo tarinan maailman nopeimmasta siilistä joka omaksuu oman paikkansa maan päällä.
Vaikka elokuvan ensimmäinen osa julkaistiin vain joitakin viikkoja ennen koronapandemian alkua, se keräsi hyvin katsojia, uutisoi Variety.
Sonic the Movie sai ilmestymisensä jälkeen monilta kriitikoilta murska-arvioita, mutta ilmeisesti niillä ei ollut vaikutusta katsojamääriin.
Elokuvan ensimmäisen osan kantavia voimia on varmasti ollut Jim Carreyn näyttelemä konnarooli Tohtori ”Eggmann” Robotnikina. Carreyn edellinen elokuva Dark Crimes ilmestyi vuonna 2016 ja Carreyn fanit ovat varmasti osaltaan vauhdittaneet sinisen vauhtisiilin menestystä.
Jatko-osan näyttelijöitä ei ole virallisesti vahvistettu, mutta Jim Carrey on varmasti vahvana ehdokkaana listalla.
Katso elokuvan ensimmäisen osan traileri alta.
Jos video ei näy, voit katsoa sen täältä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Kasinorakastajan blogi: Vinkkejä niille, jotka pelaavat liikaa
- Mikko Koivu haastoi Helenan käräjille – nyt riidellään huoltajuudesta
- JP Kukkoselta tiukkaa tekstiä Netta-exästä
- Nyt puhuu Sanni – avautuu elämäntilanteestaan
- Janni Hussi kommentoi sormuskohua
- Väite: Harry ja Meghan kriisissä – taustalla Meghanin todellinen agenda
- Vau! Tältä näyttää Mikael ja Metti Forssellin ökymökillä – katso kuvat!
- Huh! Näin upealta Erna Husko näyttää nykyään
- Sofia Belórf esittelee hulppeaa ökylahjaansa – tähän ei ihan jokaisen lompakko veny
- Joel Harkimo ja Janni Hussi taas omilla reissuillaan – Jolle ei kauaa kotona viipynyt