
Oho! Marika Fingerroos kuittasi Erika Helinille: ”Miehet ottakaa se A -nelonen mukaan”
OnlyFans -tiliä pyörittävä kohukaunotar Marika Fingerroos otti kantaa meneillään olevaan kohuun Aku Hirviniemen ja Erika Helinin välillä.
Salarakkaana julkisuuteen noussut yrittäjä ja malli Marika Fingerroos julkaisee nykyään aikuisviihdemateriaalia kohutulle OnlyFans -sivustolle. Marika tuli alunperin tunnetuksi, kun hänellä oli salasuhde kyläkauppias Vesa Keskisen kanssa.
Kohukaunotar otti kantaa Erika Helinin paljastukseen, jossa kerrottiin Aku Hirviniemen lähettämistä viesteistä.
– Toistuvaan uutisointiin liittyen on pakko avata omia ajatuksia. On hyvä, jotta seksuaalinen häirintä ja siihen liittyvät rikokset otetaan vakavasti, Marika aloittaa.
– Mutta sitten on tämä nurjapuoli. Miehet ottakaa se A -nelonen mukaan, pyytäkää vastapuolen hyväksyntä ja allekirjoitus mahdolliseen seksuaaliseen kanssakäymiseen. Jopa nauhoitus olisi hyvä.( Huom. Sarkasmia) Toki aina omaa keskustelua saa nauhoittaa. Eli aina nauhuri esiin, kun itse olet mukana tilanteessa, Marika napauttaa.
Marikan mielestä osa seksuaalisesta häirinnästä tehdyistä ilmoituksista on tehty rahan toivossa.
– Kaikilla on oikeus omaan koskemattomuuteen, mutta älkää tehtailko näitä ilmoituksia rahan toivossa.
– Mielestäni lakia tulisi muuttaa ko. Asian tiimoilta sen verran, jos todetaan perätön ilmianto, joka on tahrannut vastapuolen maineen on asianomainen velvoitettu korvaamaan asianajokulut, sekä maksamaan tuntuva vahingonkorvaus vastaajalle. Täten uskoisin näiden turhien syytöksien vähenevän.
Kohukaunottaren mielestä turhat ilmoitukset syövät yhteiskunnan varoja oikeilta tapauksilta.
– Nyt nykymenetelmällä syödään yhteiskunnan varoja ja tätä menoa monet oikeat seksuaalirikokset jäävät huomiotta tai oikeudenkäynnin ajankohdat venyvät kohtuuttoman pitkiksi.
Marika toteaa, että seksuaalissävytteistä materiaalia tuottavien henkilöiden tulisi olla valmiita vastaanottamaan törkyviestejä. Hän korostaa myös fanisivujen salassapitovelvollisuutta.
– Lisäksi teille, jotka olette tietoisesti lähteneet tuottamaan seksuaali sävytteistä materiaalia on syy seuraus suhde. Niitä törkyviestejä varmasti tulee, mutta on olemassa estä nappi.
Myös fanisivuilla tapahtuvia viestejä koskee salassapito velvollisuus, eli sen pitäisi olla kaikille vapaa ja luotettava paikka kirjoitella ja lähetellä kuvia.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Huh! Näin pahalta näyttää Iida Vainion ulosottorekisteri
- Meghan Marklen toiminnan pimeä puoli paljastui – riistopalkat nousseet päivänvaloon
- Akin ja Ritan parisuhde koki muutoksen – intiimi tunnustus
- Iidalta ja Archielta jymyuutinen!
- Kasinorakastajan blogi: Mental tulee ja et ole valmis siihen
- Janni Hussilta yllättävä rahapaljastus: ”Se joka tienaa enemmän”
- Danny ja Helmi paljastavat suhdestatuksensa: ”Sielunkumppaneita”
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!
- Näin isoja ovat Harryn ja Meghanin lapset – harvinainen kuva julkisuuteen!
- Iidalta ja Archielta jymyuutinen!
- Akin ja Ritan parisuhde koki muutoksen – intiimi tunnustus
- Huh! Näin pahalta näyttää Iida Vainion ulosottorekisteri
- Raivo repesi Ruotsissa! Prinsessa Madeleinea verrataan Meghan Markleen
- Meghan Marklen toiminnan pimeä puoli paljastui – riistopalkat nousseet päivänvaloon
- Vau! Tällainen on Iida Vainion seksikäs mammatyyli!