
Me Naiset: Danny paljastaa miksi päätyi eroon Liisa Lipsasen kanssa: ”Siivellä eläminen ei tullut kysymykseen”
Musiikkineuvos Ilkka Danny Lipsanen avautuu Me Naisten haastattelussa avioliitostaan ex-vaimo Liisa Lipsasen kanssa. Pari ehti olla naimisissa 34 vuotta, ennen kuin päätyivät eroon.
Danny ja Liisa (os. Seppälä) tapasivat vuonna 1968 ja heidät vihittiin avioon 15. tammikuuta 1972 Raumalla Pyhän Ristin kirkossa. He saivat yhteensä kolme lasta.
Liisa työskenteli perheyrityksensä vaateketju Seppälän parissa ja Danny pyöritti perustamaansa D-tuotantoa ja keikkaili.
80-luvun lopulle tultaessa Liisa myi Seppälän ja tienasi kaupoista mittavan omaisuuden. Hän osti Ruotsista vanhan Mauritzbergin linnan tiluksineen, jossa Danny vietti linnanherrana kymmenisen vuotta. Uudenlaiseen rooliin sopeutuminen tuotti miehelle kuitenkin vaikeuksia.
– Minulla ei olisi ollut siellä muuta vaihtoehtoa kuin elää hänen siivellään, eikä se tullut kysymykseen, Danny kertoo Me Naisille.
Lipsaset jättivät lopulta avioerohakemuksen harkinta-ajan jälkeen helmikuussa 2006. Pari on edelleen hyvissä väleissä.
– Suhteeseemme vaikutti loppuvaiheessa se, että toisella oli rahaa toistasataa miljoonaa. Minulla ei ollut.
Lue myös:
Apu: Danny, 78, avoimena ikääntymisestä: ”Seksuaalinen aktiviteettini toimii”
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Kasinorakastajan blogi: Vinkkejä niille, jotka pelaavat liikaa
- Mikko Koivu haastoi Helenan käräjille – nyt riidellään huoltajuudesta
- JP Kukkoselta tiukkaa tekstiä Netta-exästä
- Nyt puhuu Sanni – avautuu elämäntilanteestaan
- Janni Hussi kommentoi sormuskohua
- Väite: Harry ja Meghan kriisissä – taustalla Meghanin todellinen agenda
- Vau! Tältä näyttää Mikael ja Metti Forssellin ökymökillä – katso kuvat!
- Huh! Näin upealta Erna Husko näyttää nykyään
- Sofia Belórf esittelee hulppeaa ökylahjaansa – tähän ei ihan jokaisen lompakko veny
- Joel Harkimo ja Janni Hussi taas omilla reissuillaan – Jolle ei kauaa kotona viipynyt