
Jenna Mäkikyrö julkaisi suloisen kuvan vastasyntyneestä vauvastaan – avautuu haastavasta synnytyksestään: ”Lopputulos oli kivun ja itkun arvoinen”
Mediapersoona Jenna Mäkikyrön vuodenvaihde on sujunut poikkeuksellisen onnellisissa tunnelmissa, sillä hänestä tuli uutenavuotena äiti vastasyntyneelle vauvalleen. Mäkikyrö kertoi hänen ja Aleksi-kihlatun lapsen syntymästä 1. tammikuuta oman Instagram-tilinsä Stories-osiossa.
– Hän päätti tulla jo nyt meitä ilahduttaan, Mäkikyrö kirjoitti tuolloin sairaalasta napatun otoksen ohessa.
Nyt Mäkikyrö on julkaissut Instagramin Feed-osioon ihastuttavan, mustavalkoisen kuvan suloisesta vauvastaan. Postauksensa kuvatekstissä Mäkikyrö kertoo avoimesti viime päivien tapahtumista.
– Näin hän päätti, että vuosi startataan yhdessä ja saapui vähän odotettua aikasemmin, Mäkikyrö aloittaa kirjoituksensa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Synnytys oli Mäkikyrön mukaan haastava. Lopulta lapsi kuitenkin päästiin saattamaan turvallisesti maailmaan.
– Helpolla en tämän synnytyksen kans päässyt, mutta lopputulos oli kyllä ihan jokasen kivun ja itkun arvonen, tuore äiti muotoilee.
Mäkikyrö kiittää vuolaasti häntä synnytyksessä avustanutta sairaalahenkilökuntaa.
– Ja maailman isoin kiitos myös tietysti Aleksille, minun tuki ja turva, nainen lisää rakkaudelliseen sävyyn.
– Me jatketaan tutustumista, kerätään vähän voimia ja lähdetään opettelemaan uutta arkea. Nyt se sydän vasta onki täys, Mäkikyrö kiteyttää.
Mäkikyrön herkkä julkaisu on kerännyt valtavan määrän tykkäyksiä ja onnitteluja.
– Onnellisuutta koko pesueelle, toivottaa toimittaja Susanne Päivärinta.
– Voi niin paljon onnea teille! kommentoi malli ja somevaikuttaja Isabel Tauchen (ent. Ljungdell).
– Paljon onnea! näyttelijä Kerttu Rissanen toteaa sydänemojin kera.
Mäkikyrö kertoi raskaudestaan heinäkuussa 2022. Hän julkaisi tuolloin Instagramissa kuvan, jossa poseerasi yhdessä puolisonsa kanssa. Käsissään rakastavaiset pitelivät mustavalkoisia ultraäänikuvia.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Lue myös:
Jenna Mäkikyrö jakoi onnellisen uutisen – vauva on syntynyt!
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Kasinorakastajan blogi: Vinkkejä niille, jotka pelaavat liikaa
- Mikko Koivu haastoi Helenan käräjille – nyt riidellään huoltajuudesta
- JP Kukkoselta tiukkaa tekstiä Netta-exästä
- Nyt puhuu Sanni – avautuu elämäntilanteestaan
- Janni Hussi kommentoi sormuskohua
- Väite: Harry ja Meghan kriisissä – taustalla Meghanin todellinen agenda
- Vau! Tältä näyttää Mikael ja Metti Forssellin ökymökillä – katso kuvat!
- Huh! Näin upealta Erna Husko näyttää nykyään
- Sofia Belórf esittelee hulppeaa ökylahjaansa – tähän ei ihan jokaisen lompakko veny
- Joel Harkimo ja Janni Hussi taas omilla reissuillaan – Jolle ei kauaa kotona viipynyt
- Nyt puhuu Sanni – avautuu elämäntilanteestaan
- JP Kukkoselta tiukkaa tekstiä Netta-exästä
- Janni Hussi kommentoi sormuskohua
- Mikko Koivu haastoi Helenan käräjille – nyt riidellään huoltajuudesta
- Vau! Tältä näyttää Mikael ja Metti Forssellin ökymökillä – katso kuvat!
- Väite: Harry ja Meghan kriisissä – taustalla Meghanin todellinen agenda